تبلیغات
فیزیک مهندسی (Engineering Physics) - دانشگاه صنعتی قم
 
فیزیک مهندسی (Engineering Physics)
www.Eng-Physics.com
                                                        
درباره وبلاگ

فیزیک مهندسی رشته ای برای پیوند فیزیک محض و علوم مهندسی است.
و با پیوند برقرار کردن بین این دو ، در چند دهه ی اخیر منجر به پیشرفت های شگرفی هم در تولید علم و هم در تکنولوژی شده است .
اساسا دلیل به وجود آمدن این رشته تربیت افرادی است که با آشنایی با دروس علوم پایه و توانایی کاربردی بتوانند میان علم و تکنولوژی ارتباط برقرار کنند که در کشور های صنعتی تا حد زیادی به این هدف نایل آمدند
اکنون جمعی از اولین دانشجویان فیزیک مهندسی ایران از دانشگاه صنعتی قم قصد بیان مطالب مورد نیاز در رابطه با رشته و دانشگاه مذکور را داریم

پشتیبانی


SWF support
Mehrdad support
Mamareza support
برای دسترسی سریع تر به مطالب مورد نظر از فهرست موضوعی زیر استفاده کنید


مدیر وبلاگ : Sajjad_Swf
نظرسنجی
کدوم قسمت بیشتر کار بشه؟؟صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سه شنبه 9 مهر 1392 :: نویسنده : Sajjad_Swf
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری موافقت قطعی خود را از ایجاد 3 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی قم اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، دانشگاه صنعتی قم در رشته‌های کارشناسی ارشد مهندسی عمران (خاک و پی)،مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی) و مهندسی برق (کنترل) دانشجو می‌پذیرد. لازم به ذکر است که دانشگاه صنعتی قم از مهر ماه امسال در این رشته ها دانشجو می‌پذیرد و سال آینده سرانه مربوط به این رشته‌ها در بودجه سالیانه دانشگاه اعمال می‌شود.
همچنین دانشگاه صنعتی قم پس از دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی، موفق به اخذ مجوز دانشجو در رشته مهندسی انرژی گردید. مهندسی انرژی، مبانی علوم و مهندسی پایه را برای تحلیل سطوح مختلف انرژی مانند منابع، استخراج، انتقال، فراورش و تبدیل و توزیع انرژی به کار می گیرد.
هدف از ارائه برنامه کارشناسی مهندسی انرژی، تربیت مهندسانی کارآمد، جهت طراحی و به کارگیری خلاقانه سیستم های انرژی در کاربردهای مختلف در بخش های صنعت، حمل و نقل و ساختمان با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی و اقتصادی می باشد.
این دوره بین رشته‌ای بوده و در سطح مقطع کارشناسی با دوره‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و فیزیک ارتباط بسیار نزدیکی دارد. در آینده نزدیک رشته های انرژی های نوین و انرژی هسته ای اضافه می گردد.نوع مطلب : دانشگاه صنعتی قم، 
برچسب ها :


 
   
Online User